Centrum Medycyny Estetycznej w Świebodzicach
kolano

a-PRP - kolano

08 października 2023

Zabieg podania do stawów kolanowych autogennego osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego.

Wskazania: kolano - zmiany zwyrodnieniowe, przewlekłe bóle kolan, bóle pourazowe.

WIĘCEJ WSKAZAŃ: Leczenie stawu rzekomego, Rekonstrukcje kości, Łokieć tenisisty, Łokieć golfisty, Ostrogi piętowe, Uraz mięśni, Kolano skoczka, Rekonstrukcja zębodołów, Rekonstrukcje kostne w obrębie twarzoczaszki, Wolumetryczne modelowania twarzy, Lifting chirurgiczny, Syndrom suchego oka, Owrzodzenie rogówki, Regeneracja skóry, Blizny (potrądzikowe, bliznowce), Gojenie po zabiegach laserowych, Łysienie, Rozstępy, Rumień naczyniowy twarzy, Trądzik młodzieńczy, Cellulit, Wiotkość skóry, Trądzik różowaty, Owrzodzenia rany pooperacyjne, Oparzenia i Odmrożenia.

a-PRP - autogenne osocze bogatopłtkowe, czyli osocze bogate w płytki krwi pozyskane z własnego organizmu.

Czy różni się takie osocze od tzw. allogennego osocza bogatopłytkowego i jakie to ma znaczenie dla człowieka? 

Bardzo niski poziom krwinek, zwanych płytkami krwi może występować w tzw. małopłytkowości. W takiej sytuacji człowiek jest już leczony w szpitalu i może być konieczność przetoczenie u niego koncentratu krwinek płytkowych. Taki koncentrat jest przygotowany przez Stację Krwiodawstwa z krwi od Honorowego Dawcy Krwi. Osocze bogatopłytkowe nazywa się allogenne, gdy pochodzi od innego człowieka (dawcy).

Natomiast w filmie, który oglądasz osobie chorej jest podawane osocze bogatopłytkowe autogenne czyli jego własne.

Co to oznacza dla człowieka, który ma wykonywany taki zabieg? Przede wszystkim brak możliwości zaistnienia jakichkolwiek powikłań związanych z reakcją immunologiczną na ciało obce, bo takie autogenne osocze bogatopłytkowe nie jest obce, pochodzi z organizmu / człowieka który ma to podawane. W przypadku osocza allogennego musimy się liczyć z dużą listą możliwych powikłań, dlatego takie allogenne osocze jest podawane tylko ze wskazań ciężkich schorzeń, które same w sobie stanowią większe zagrożenie dla człowieka niż podanie takiego osocza.

Rok uruchomienia strony: 2023

LinkedIn
Pinterest CME Świebodzice

Kontakt

+48 (74) 66 55 778 +48 (74) 66 55 778

+48 691 579 136 +48 691 579 136

cme@zdrowo.pl cme@zdrowo.pl

ul. Piłsudskiego 39, 58-160 Świebodzice, Polskaul. Piłsudskiego 39
    58-160 Świebodzice, Polska

czynne pn.-pt. 10:00-19:00